Grafitové vazelíny

Grafitové maziva

Grafitová vazelína je speciální mazivo, které obsahuje částice grafitu, které jsou známé svými výjimečnými mazacími vlastnostmi. Tato vazelína je vyvinuta s ohledem na vysoké tepelné a tlakové zatížení součástek, což ji činí ideální volbou pro aplikace, kde je potřeba zajišťovat spolehlivé mazání i za extrémních podmínek. Grafitová vazelína je často používána v automobilovém a strojním průmyslu, kde jsou komponenty vystaveny náročným provozním podmínkám.

Nejprodávanější

Grafitové mazivo Carlson 400ml
Grafitové mazivo Carlson 400ml
Vyprodáno
Kód: 8591522336224
 
179,90 Kč
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Grafitové mazivo Carlson 400ml
179,90 Kč

Grafitové mazivo Carlson 400ml minimalizuje tření, chrání před korozí a je vhodné pro vysoce tepelně a tlakově namáhané spoje. Snadná aplikace. Teplotní rozsah: -30 °C až...

Kód: 8591522336224

Použití grafitové vazelíny zahrnuje následující oblasti:

  1. Automobilové listové pera a pružiny: Grafitová vazelína se používá k mazání spojovacích bodů listových per a pružin. Tím se snižuje tření a opotřebení mezi jednotlivými částmi, což zvyšuje životnost a efektivitu těchto komponent.

  2. Převody a převodovky: V automobilovém a strojním průmyslu se často vyskytují složité převodovky a převodové mechanismy. Grafitová vazelína je používána k mazání ozubených kol, čelních soukolí a dalších klíčových komponentů, aby se zajistila plynulá funkce a minimalizovalo opotřebení.

  3. Závity a klouby: Grafitová vazelína se používá k mazání závitů a kloubů, kde jsou často vysoké třecí síly a potřeba snížení opotřebení. Působení grafitu pomáhá minimalizovat tření mezi pohybujícími se částmi.

  4. Vlivy koroze: Automobilový a strojní průmysl často pracují v prostředí, které může způsobovat korozi a oxidaci kovových povrchů. Grafitová vazelína může chránit povrchy před těmito vlivy, což pomáhá zachovat funkčnost a životnost součástek.

Celkově lze říci, že grafitová vazelína je navržena tak, aby zvládla náročné pracovní podmínky, kde jiná běžná maziva by selhala. Díky svým unikátním vlastnostem grafitu je schopna snižovat tření, minimalizovat opotřebení a chránit komponenty před negativními vlivy prostředí. To z ní činí důležitý nástroj pro udržení spolehlivosti a výkonnosti strojů a vozidel.